שאלות ותשובות

אני בת 29 ועוד לא הייתי בהיריון. אני שוקלת לבצע תרומת ביציות ורציתי לדעת עד כמה זה יכול לפגוע בניסיון עתידי שלי להיכנס להריון?

פרופ' לסינג עונה:

"התשובה בהכללה היא לא. זה לא פוגע. אנחנו עושים ivf להרבה נשים, הפרוצדורה מוכרת וידועה. הפרוצדורה לא פוגעת בפריון העתידי ואין לה כמעט תופעות לוואי. את צריכה לדעת שאת מקבלת טיפול הורמונלי, אשר לא יזיק לך. הסוף של הטיפול ההורמונלי הוא פעולה פולשנית בהרדמה קצרה, שבה מכניסים מחט ושואבים את הביציות משחלותייך. זה לא יזיק לפריון העתידי, זה לא צריך לפגוע בבריאותך הנוכחית, אין לזה אפקט מצטבר, אבל צריך לדעת שזה תהליך שיש בו זריקות למשך זמן מסוים, ובסופו כאמור הרדמה והחדרת מחט לשאיבת הביציות".

עוד שאלות ותשובות בנושא

אני בת 32. כל חיי היו לי מחזורים תקינים. יש לי ילד אחד בן ארבע ונקלטתי מהר מאוד מהרגע שהחלטתי להרות. במהלך ההריון שמנתי מאוד, ההריון לווה ברעלת הריון ובסוכרת הריון. יילדו אותי בשבוע ה-35, ומאז המחזור שלי לא סדיר. המאמצים שלי לרדת במשקל לא צלחו. קרוב לשנתיים אני מנסה שוב להיכנס להריון. כל תוצאות הבדיקות שלי ושל בעלי תקינות ואני רוצה להבין, עד כמה העלייה במשקל קשורה לזה והאם זה הפיך.

קרא עוד >>

אני בת 32 . לפני שנה וחודשיים ילדתי את בני. זה התחיל בלידה רגילה, אך הילד נתקע בתעלת הלידה. העבירו אותי לניתוח קיסרי וגם אז לא ממש הצליחו להוציא אותו. הועברתי לניתוח קיסרי בהרדמה מלאה, ובני נולד במשקל 4 ק"ג. השאלה שלי היא על ההיריון הבא. האם יש סיבה לחשוש מקרע ברחם?

קרא עוד >>

פרופ' לסינג שלום. אני בשבוע העשירי של ההיריון. בסביבות השבוע השביעי התגלה באולטרסאונד אזור היפו-אקוגני בגודל 5/6. הוא נמצא מאחורי שק ההיריון, ובבדיקת אולטרסאונד נוספת שעשיתי, ממש בימים

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >