שאלות ותשובות

אני בת 29 ועוד לא הייתי בהיריון. אני שוקלת לבצע תרומת ביציות ורציתי לדעת עד כמה זה יכול לפגוע בניסיון עתידי שלי להיכנס להריון?

פרופ' לסינג עונה:

"התשובה בהכללה היא לא. זה לא פוגע. אנחנו עושים ivf להרבה נשים, הפרוצדורה מוכרת וידועה. הפרוצדורה לא פוגעת בפריון העתידי ואין לה כמעט תופעות לוואי. את צריכה לדעת שאת מקבלת טיפול הורמונלי, אשר לא יזיק לך. הסוף של הטיפול ההורמונלי הוא פעולה פולשנית בהרדמה קצרה, שבה מכניסים מחט ושואבים את הביציות משחלותייך. זה לא יזיק לפריון העתידי, זה לא צריך לפגוע בבריאותך הנוכחית, אין לזה אפקט מצטבר, אבל צריך לדעת שזה תהליך שיש בו זריקות למשך זמן מסוים, ובסופו כאמור הרדמה והחדרת מחט לשאיבת הביציות".

עוד שאלות ותשובות בנושא

ב-2009 היה לי היריון ובשבוע התשיעי היה לי miss abortion. עברתי גרידה ומיד לאחר מכן נכנסתי להיריון נוסף. הילדה היום בת שנתיים. לפני כחודשיים נכנסתי שוב להיריון שלא התפתח. ראו שק היריון, שק חלמון, אבל לא היה דופק ונאלצתי שוב, בשבוע העשירי, לעבור גרידה. רציתי לשאול לגבי בירור של קרישיות. האם כדאי לעשות את זה?

קרא עוד >>

אני בחודש החמישי להיריון השלישי. הלידה הראשונה הייתה לידת ואקום מורכבת מאוד, והתוצאות שלה היו שאחרי הלידה השנייה התחלתי להרגיש באיזושהי צניחה. התברר שיש לי צניחת רחם בדרגה שתיים. לפני ההיריון הזה הלכתי לבדיקה והרופא אמר לי שאם אכנס להיריון, הוא ממליץ לי על ניתוח קיסרי, כדי שלא תהיה החמרה. אני מתלבטת מאוד.

קרא עוד >>

אני בת 32. כל חיי היו לי מחזורים תקינים. יש לי ילד אחד בן ארבע ונקלטתי מהר מאוד מהרגע שהחלטתי להרות. במהלך ההריון שמנתי מאוד, ההריון לווה ברעלת הריון ובסוכרת הריון. יילדו אותי בשבוע ה-35, ומאז המחזור שלי לא סדיר. המאמצים שלי לרדת במשקל לא צלחו. קרוב לשנתיים אני מנסה שוב להיכנס להריון. כל תוצאות הבדיקות שלי ושל בעלי תקינות ואני רוצה להבין, עד כמה העלייה במשקל קשורה לזה והאם זה הפיך.

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >