שאלות ותשובות

אני בת 29 ועוד לא הייתי בהיריון. אני שוקלת לבצע תרומת ביציות ורציתי לדעת עד כמה זה יכול לפגוע בניסיון עתידי שלי להיכנס להריון?

פרופ' לסינג עונה:

"התשובה בהכללה היא לא. זה לא פוגע. אנחנו עושים ivf להרבה נשים, הפרוצדורה מוכרת וידועה. הפרוצדורה לא פוגעת בפריון העתידי ואין לה כמעט תופעות לוואי. את צריכה לדעת שאת מקבלת טיפול הורמונלי, אשר לא יזיק לך. הסוף של הטיפול ההורמונלי הוא פעולה פולשנית בהרדמה קצרה, שבה מכניסים מחט ושואבים את הביציות משחלותייך. זה לא יזיק לפריון העתידי, זה לא צריך לפגוע בבריאותך הנוכחית, אין לזה אפקט מצטבר, אבל צריך לדעת שזה תהליך שיש בו זריקות למשך זמן מסוים, ובסופו כאמור הרדמה והחדרת מחט לשאיבת הביציות".

עוד שאלות ותשובות בנושא

רציתי לשאול שאלה בעניין המנופאוזה. אם אני הולכת לשאול רופא על המנופאוזה, הוא שואל אותי איזה הורמון אני רוצה. בעיקרון, אני לא רוצה לקחת שום הורמון. אני בריאה, עושה ספורט. השאלה היא אם יש תחליף כלשהו להורמונים, היות שגלי החום שאני חווה מאוד חזקים, והשינה שלי לא סדירה.

קרא עוד >>

אני בת 32 . לפני שנה וחודשיים ילדתי את בני. זה התחיל בלידה רגילה, אך הילד נתקע בתעלת הלידה. העבירו אותי לניתוח קיסרי וגם אז לא ממש הצליחו להוציא אותו. הועברתי לניתוח קיסרי בהרדמה מלאה, ובני נולד במשקל 4 ק"ג. השאלה שלי היא על ההיריון הבא. האם יש סיבה לחשוש מקרע ברחם?

קרא עוד >>

אני בחודש החמישי להיריון השלישי. הלידה הראשונה הייתה לידת ואקום מורכבת מאוד, והתוצאות שלה היו שאחרי הלידה השנייה התחלתי להרגיש באיזושהי צניחה. התברר שיש לי צניחת רחם בדרגה שתיים. לפני ההיריון הזה הלכתי לבדיקה והרופא אמר לי שאם אכנס להיריון, הוא ממליץ לי על ניתוח קיסרי, כדי שלא תהיה החמרה. אני מתלבטת מאוד.

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >