שאלות ותשובות

ב-2009 היה לי היריון ובשבוע התשיעי היה לי miss abortion. עברתי גרידה ומיד לאחר מכן נכנסתי להיריון נוסף. הילדה היום בת שנתיים. לפני כחודשיים נכנסתי שוב להיריון שלא התפתח. ראו שק היריון, שק חלמון, אבל לא היה דופק ונאלצתי שוב, בשבוע העשירי, לעבור גרידה. רציתי לשאול לגבי בירור של קרישיות. האם כדאי לעשות את זה?

פרופ' לסינג עונה:

"השתמשת במינוח miss abortion, אז כדי שאנשים יבינו: abortion זו הפלה, miss זאת אומרת שהיא הוחמצה. בעברית אנחנו קוראים לזה הפלה נידחת. אישה יודעת שהיא בהיריון, היא עושה אולטרסאונד ואז מתברר שההיריון הזה חדל מלהתפתח שבוע, שבועיים או שלושה קודם לכן, ועל כן קוראים לזה הפלה נידחת, כי היפלטות העובר הזה נידחת אף שהעובר מת. זה המהלך של מרבית ההריונות המקולקלים.

הפלה היא תופעה מאוד שכיחה. 18%-17% מהנשים בגילאי 30-20 מפילות. ככל שהגיל עולה, אחוז ההפלות עולה. זו סלקציה טבעית של עוברים שהם לא בני קיימא, שהתקלה העיקרית בהם היא תקלה כרומוזומית והגוף פולט אותם מעצמו.

בעיה שקוראים לה הפלות חוזרות היא שלוש הפלות עוקבות. במקרה שלך הייתה הפלה ולאחר מכן התעברת וילדת. עכשיו הייתה לך עוד פעם הפלה. המצרף הזה לא יוצר מחלה, לא יוצר תסמונת. היכנסי להיריון שוב ואני מאוד מקווה שזה יצליח".

עוד שאלות ותשובות בנושא

אני בת 32 . לפני שנה וחודשיים ילדתי את בני. זה התחיל בלידה רגילה, אך הילד נתקע בתעלת הלידה. העבירו אותי לניתוח קיסרי וגם אז לא ממש הצליחו להוציא אותו. הועברתי לניתוח קיסרי בהרדמה מלאה, ובני נולד במשקל 4 ק"ג. השאלה שלי היא על ההיריון הבא. האם יש סיבה לחשוש מקרע ברחם?

קרא עוד >>

אני בת 32. כל חיי היו לי מחזורים תקינים. יש לי ילד אחד בן ארבע ונקלטתי מהר מאוד מהרגע שהחלטתי להרות. במהלך ההריון שמנתי מאוד, ההריון לווה ברעלת הריון ובסוכרת הריון. יילדו אותי בשבוע ה-35, ומאז המחזור שלי לא סדיר. המאמצים שלי לרדת במשקל לא צלחו. קרוב לשנתיים אני מנסה שוב להיכנס להריון. כל תוצאות הבדיקות שלי ושל בעלי תקינות ואני רוצה להבין, עד כמה העלייה במשקל קשורה לזה והאם זה הפיך.

קרא עוד >>

אני בת 29 ועוד לא הייתי בהיריון. אני שוקלת לבצע תרומת ביציות ורציתי לדעת עד כמה זה יכול לפגוע בניסיון עתידי שלי להיכנס להריון?

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >