שאלות ותשובות

רציתי לשאול שאלה בעניין המנופאוזה. אם אני הולכת לשאול רופא על המנופאוזה, הוא שואל אותי איזה הורמון אני רוצה. בעיקרון, אני לא רוצה לקחת שום הורמון. אני בריאה, עושה ספורט. השאלה היא אם יש תחליף כלשהו להורמונים, היות שגלי החום שאני חווה מאוד חזקים, והשינה שלי לא סדירה.

פרופ' לסינג עונה:

אני מן הסתם לא הייתי שואל אותך איזה הורמון את רוצה, אלא הייתי אומר לך מה לדעתי עלייך לקחת. ולאור התלונות שאת מציגה, ראוישתיקחי את הטיפול ההורמונלי, והייתי כמובן מסביר לך שאין כל רע בלקחת אותו. יש לנו היום כל הכלים כדי להבטיח איכות חיים טובה ובריאות. בואי נבין רגע מה זה גיל המעבר, מה שאת קראת לו מנופאוזה.

זה פוקד את הנשים בישראל בגיל ממוצע של 51.5, שבו מלאי הביציות בשחלות אוזל. רמת האסטרוגן בגוף הולכת ונסוגה. אצל נשים רזות זה קצת יותר בולט מאשר אצל נשים כבדות משקל. מסיבות אלה ואחרות מרכז בקרת החום בגוף מתחיל להשתבש ומופיעים גלי חום. טיפול הורמונלי מסלק את זה באופן מלא ותוךמספר ימים. חוסר אסטרוגן מעלה קצת את תחלואת הלב וגורם לבריחת סידן.

נשים נרתעות מלקחת אותו משום שיש חשש שנובע מעלייה קלה באפשרות של סרטן שד, בערך אחת לאלף נשים. אבל אם עושים ממוגרפיה בצורה מסודרת, והיה וזה קורה, ניתן לגלות זאת ולטפל בזה מבעוד מועד. אחת לכמה שנים אפשר לעשות בחינה מחדש ולהחליט אם להמשיך או לחדול. אני הייתי ממליץ לך על הטיפול הזה.

עוד שאלות ותשובות בנושא

אני בת 32 . לפני שנה וחודשיים ילדתי את בני. זה התחיל בלידה רגילה, אך הילד נתקע בתעלת הלידה. העבירו אותי לניתוח קיסרי וגם אז לא ממש הצליחו להוציא אותו. הועברתי לניתוח קיסרי בהרדמה מלאה, ובני נולד במשקל 4 ק"ג. השאלה שלי היא על ההיריון הבא. האם יש סיבה לחשוש מקרע ברחם?

קרא עוד >>

ב-2009 היה לי היריון ובשבוע התשיעי היה לי miss abortion. עברתי גרידה ומיד לאחר מכן נכנסתי להיריון נוסף. הילדה היום בת שנתיים. לפני כחודשיים נכנסתי שוב להיריון שלא התפתח. ראו שק היריון, שק חלמון, אבל לא היה דופק ונאלצתי שוב, בשבוע העשירי, לעבור גרידה. רציתי לשאול לגבי בירור של קרישיות. האם כדאי לעשות את זה?

קרא עוד >>

אני בת 32. כל חיי היו לי מחזורים תקינים. יש לי ילד אחד בן ארבע ונקלטתי מהר מאוד מהרגע שהחלטתי להרות. במהלך ההריון שמנתי מאוד, ההריון לווה ברעלת הריון ובסוכרת הריון. יילדו אותי בשבוע ה-35, ומאז המחזור שלי לא סדיר. המאמצים שלי לרדת במשקל לא צלחו. קרוב לשנתיים אני מנסה שוב להיכנס להריון. כל תוצאות הבדיקות שלי ושל בעלי תקינות ואני רוצה להבין, עד כמה העלייה במשקל קשורה לזה והאם זה הפיך.

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >