שאלות ותשובות

רציתי לשאול שאלה בעניין המנופאוזה. אם אני הולכת לשאול רופא על המנופאוזה, הוא שואל אותי איזה הורמון אני רוצה. בעיקרון, אני לא רוצה לקחת שום הורמון. אני בריאה, עושה ספורט. השאלה היא אם יש תחליף כלשהו להורמונים, היות שגלי החום שאני חווה מאוד חזקים, והשינה שלי לא סדירה.

פרופ' לסינג עונה:

אני מן הסתם לא הייתי שואל אותך איזה הורמון את רוצה, אלא הייתי אומר לך מה לדעתי עלייך לקחת. ולאור התלונות שאת מציגה, ראוישתיקחי את הטיפול ההורמונלי, והייתי כמובן מסביר לך שאין כל רע בלקחת אותו. יש לנו היום כל הכלים כדי להבטיח איכות חיים טובה ובריאות. בואי נבין רגע מה זה גיל המעבר, מה שאת קראת לו מנופאוזה.

זה פוקד את הנשים בישראל בגיל ממוצע של 51.5, שבו מלאי הביציות בשחלות אוזל. רמת האסטרוגן בגוף הולכת ונסוגה. אצל נשים רזות זה קצת יותר בולט מאשר אצל נשים כבדות משקל. מסיבות אלה ואחרות מרכז בקרת החום בגוף מתחיל להשתבש ומופיעים גלי חום. טיפול הורמונלי מסלק את זה באופן מלא ותוךמספר ימים. חוסר אסטרוגן מעלה קצת את תחלואת הלב וגורם לבריחת סידן.

נשים נרתעות מלקחת אותו משום שיש חשש שנובע מעלייה קלה באפשרות של סרטן שד, בערך אחת לאלף נשים. אבל אם עושים ממוגרפיה בצורה מסודרת, והיה וזה קורה, ניתן לגלות זאת ולטפל בזה מבעוד מועד. אחת לכמה שנים אפשר לעשות בחינה מחדש ולהחליט אם להמשיך או לחדול. אני הייתי ממליץ לך על הטיפול הזה.

עוד שאלות ותשובות בנושא

פרופ' לסינג שלום. אני בשבוע העשירי של ההיריון. בסביבות השבוע השביעי התגלה באולטרסאונד אזור היפו-אקוגני בגודל 5/6. הוא נמצא מאחורי שק ההיריון, ובבדיקת אולטרסאונד נוספת שעשיתי, ממש בימים

קרא עוד >>

אני בת 32 . לפני שנה וחודשיים ילדתי את בני. זה התחיל בלידה רגילה, אך הילד נתקע בתעלת הלידה. העבירו אותי לניתוח קיסרי וגם אז לא ממש הצליחו להוציא אותו. הועברתי לניתוח קיסרי בהרדמה מלאה, ובני נולד במשקל 4 ק"ג. השאלה שלי היא על ההיריון הבא. האם יש סיבה לחשוש מקרע ברחם?

קרא עוד >>

אני בחודש החמישי להיריון השלישי. הלידה הראשונה הייתה לידת ואקום מורכבת מאוד, והתוצאות שלה היו שאחרי הלידה השנייה התחלתי להרגיש באיזושהי צניחה. התברר שיש לי צניחת רחם בדרגה שתיים. לפני ההיריון הזה הלכתי לבדיקה והרופא אמר לי שאם אכנס להיריון, הוא ממליץ לי על ניתוח קיסרי, כדי שלא תהיה החמרה. אני מתלבטת מאוד.

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >