שאלות ותשובות

אני בת 32. כל חיי היו לי מחזורים תקינים. יש לי ילד אחד בן ארבע ונקלטתי מהר מאוד מהרגע שהחלטתי להרות. במהלך ההריון שמנתי מאוד, ההריון לווה ברעלת הריון ובסוכרת הריון. יילדו אותי בשבוע ה-35, ומאז המחזור שלי לא סדיר. המאמצים שלי לרדת במשקל לא צלחו. קרוב לשנתיים אני מנסה שוב להיכנס להריון. כל תוצאות הבדיקות שלי ושל בעלי תקינות ואני רוצה להבין, עד כמה העלייה במשקל קשורה לזה והאם זה הפיך.

פרופ' לסינג עונה:

להשמנת יתר בהחלט יש השפעה לא טובה על הסיכוי להתעבר. זה יוצר סיטואציה הורמונלית שיכולה להכשיל את הביוץ ולבטח יכולה להקשות על ההריון. נטייה לרעלת הריון ולסוכרת קשורה מאוד לסוגיית המשקל. את מתארת מחזורים לא סדירים שבאופן די גס יכולים גם להצביע על ביוץ לא סדיר ואנחנו יודעים שיש קשר בין העדר ביוץ להשמנת יתר.

כמובן שהדרך הקלה ביותר היא לומר, רדי במשקל והכל יסתדר, אבל זה פרויקט שקשה לעמוד בו. צריך לעזור לך בדרך תרופתית כדי שתבייצי, ואת זה אנחנו יודעים לעשות.

עוד שאלות ותשובות בנושא

אני בת 29 ועוד לא הייתי בהיריון. אני שוקלת לבצע תרומת ביציות ורציתי לדעת עד כמה זה יכול לפגוע בניסיון עתידי שלי להיכנס להריון?

קרא עוד >>

ב-2009 היה לי היריון ובשבוע התשיעי היה לי miss abortion. עברתי גרידה ומיד לאחר מכן נכנסתי להיריון נוסף. הילדה היום בת שנתיים. לפני כחודשיים נכנסתי שוב להיריון שלא התפתח. ראו שק היריון, שק חלמון, אבל לא היה דופק ונאלצתי שוב, בשבוע העשירי, לעבור גרידה. רציתי לשאול לגבי בירור של קרישיות. האם כדאי לעשות את זה?

קרא עוד >>

פרופ' לסינג שלום. אני בשבוע העשירי של ההיריון. בסביבות השבוע השביעי התגלה באולטרסאונד אזור היפו-אקוגני בגודל 5/6. הוא נמצא מאחורי שק ההיריון, ובבדיקת אולטרסאונד נוספת שעשיתי, ממש בימים

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >