שאלות ותשובות

אני בת 32 . לפני שנה וחודשיים ילדתי את בני. זה התחיל בלידה רגילה, אך הילד נתקע בתעלת הלידה. העבירו אותי לניתוח קיסרי וגם אז לא ממש הצליחו להוציא אותו. הועברתי לניתוח קיסרי בהרדמה מלאה, ובני נולד במשקל 4 ק"ג. השאלה שלי היא על ההיריון הבא. האם יש סיבה לחשוש מקרע ברחם?

פרופ' לסינג עונה:

"אני לא יודע למה עשו לך הרדמה כללית. רוב הניתוחים הקיסריים מתבצעים בהרדמה אזורית, הרדמה אפידורלית. כשיש מצוקת עובר נעשית הרדמה כללית. אם עשו לך חתך T קרוב לוודאי שהייתי ממליץ לעבור את הלידה הבאה גם כן בניתוח קיסרי, ואז הניתוח מתוכנן (קובעים את המועד שלו) וזה בדרך כלל נעשה לקראת השבוע ה־39. מתכננים את זה כך ביודענו שהעובר כבר בשל אבל תהליך הלידה עצמו, הצירים, עדיין לא התחיל.

חתך T מלמד שהראש של העובר היה תקוע עמוק בתעלת הלידה והיה קושי להוציא אותו. לכן הגדילו קצת את החתך. זה נעשה במשיכה של החתך לכיוון פינת הרחם מהחתך הרוחבי, מה שיוצר את האות T. החתך הנוסף הזה יכול להעלות קצת את הסיכון שהרחם לא יחזיק כהלכה בזמן צירים, ולכן המלצתי לעבור את הלידה הבאה בניתוח קיסרי ולא לחשוש".

עוד שאלות ותשובות בנושא

רציתי לשאול שאלה בעניין המנופאוזה. אם אני הולכת לשאול רופא על המנופאוזה, הוא שואל אותי איזה הורמון אני רוצה. בעיקרון, אני לא רוצה לקחת שום הורמון. אני בריאה, עושה ספורט. השאלה היא אם יש תחליף כלשהו להורמונים, היות שגלי החום שאני חווה מאוד חזקים, והשינה שלי לא סדירה.

קרא עוד >>

אני בחודש החמישי להיריון השלישי. הלידה הראשונה הייתה לידת ואקום מורכבת מאוד, והתוצאות שלה היו שאחרי הלידה השנייה התחלתי להרגיש באיזושהי צניחה. התברר שיש לי צניחת רחם בדרגה שתיים. לפני ההיריון הזה הלכתי לבדיקה והרופא אמר לי שאם אכנס להיריון, הוא ממליץ לי על ניתוח קיסרי, כדי שלא תהיה החמרה. אני מתלבטת מאוד.

קרא עוד >>

פרופ' לסינג שלום. אני בשבוע העשירי של ההיריון. בסביבות השבוע השביעי התגלה באולטרסאונד אזור היפו-אקוגני בגודל 5/6. הוא נמצא מאחורי שק ההיריון, ובבדיקת אולטרסאונד נוספת שעשיתי, ממש בימים

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >