שאלות ותשובות

אני בחודש החמישי להיריון השלישי. הלידה הראשונה הייתה לידת ואקום מורכבת מאוד, והתוצאות שלה היו שאחרי הלידה השנייה התחלתי להרגיש באיזושהי צניחה. התברר שיש לי צניחת רחם בדרגה שתיים. לפני ההיריון הזה הלכתי לבדיקה והרופא אמר לי שאם אכנס להיריון, הוא ממליץ לי על ניתוח קיסרי, כדי שלא תהיה החמרה. אני מתלבטת מאוד.

פרופ' לסינג עונה:

"אחד הגורמים לצניחות רחם או לרפיון רצפת האגן בגיל מתקדם יותר – כי הדברים האלה שכיחים בקרב עד 10% מהאוכלוסייה מעל גיל 60 – הוא לידות נרתיקיות. הלחץ, הצירים, ההתמתחות של שרירי רצפת האגן, נזק עצבי מסוים, כל אלה מחלישים את רצפת האגן. לידות מכשירניות כמו מלקחיים או בוואקום מעלות את הסיכוי לרפיון רצפת האגן. את מדווחת שהרפיון הזה כבר קיים אצלך. האם לידה נרתיקית נוספת יכולה קצת להחמיר את זה? תאורטית כן. האם זו סיבה לעשות ניתוח קיסרי? זו החלטה שלך.

אם יש לך כבר רפיון מסוים, אני מניח שביום מן הימים נצטרך לטפל בזה בטיפול כירורגי. מתקנים את זה וזה לא מורכב. ישנם מקומות בעולם שבהם נשים שרוצות להימנע בעתיד מרפיון רצפת האגן ומתכננות ילד או שניים בלבד, עושות את זה בניתוח קיסרי, והסיכוי לרפיון קטן. לידה נוספת יכולה להגביר קצת את הסיכוי שהרפיון יהיה חמור יותר, ואת תצטרכי להחליט מה לעשות. אני אישית הייתי רואה בזה סיבה לניתוח קיסרי".

עוד שאלות ותשובות בנושא

אני בת 29 ועוד לא הייתי בהיריון. אני שוקלת לבצע תרומת ביציות ורציתי לדעת עד כמה זה יכול לפגוע בניסיון עתידי שלי להיכנס להריון?

קרא עוד >>

פרופ' לסינג שלום. אני בשבוע העשירי של ההיריון. בסביבות השבוע השביעי התגלה באולטרסאונד אזור היפו-אקוגני בגודל 5/6. הוא נמצא מאחורי שק ההיריון, ובבדיקת אולטרסאונד נוספת שעשיתי, ממש בימים

קרא עוד >>

רציתי לשאול שאלה בעניין המנופאוזה. אם אני הולכת לשאול רופא על המנופאוזה, הוא שואל אותי איזה הורמון אני רוצה. בעיקרון, אני לא רוצה לקחת שום הורמון. אני בריאה, עושה ספורט. השאלה היא אם יש תחליף כלשהו להורמונים, היות שגלי החום שאני חווה מאוד חזקים, והשינה שלי לא סדירה.

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >