שאלות ותשובות

פרופ' לסינג שלום. אני בשבוע העשירי של ההיריון. בסביבות השבוע השביעי התגלה באולטרסאונד אזור היפו-אקוגני בגודל 5/6. הוא נמצא מאחורי שק ההיריון, ובבדיקת אולטרסאונד נוספת שעשיתי, ממש בימים

פרופ' לסינג עונה: "מדובר בהמטומה. קודם כל נבין מה זה היפו-אקוגני. היפו זה 'מעט' ומולו יש היפר שזה 'הרבה'. כשאנחנו עושים אולטרסאונד – באמצעות המכשיר שמשדר גלי קול, הם פוגעים בטווח מסוים ועל פי מידת הדחיסות של הטווח, חוזר הד. אם גלי הקול פוגעים במים, בנוזל, בשתן, בדם, הרי שכל גלי הקול נבלעים ולא חוזר הד. במכשיר זה נראה כמשהו שחור. כל מי שעשתה אולטרסאונד והראו לה את הלב של העובר, את שלפוחית השתן, את שק מי השפיר, זה תמיד שחור. זה היפו-אקוגני, כלומר, מעט הד. כאשר גל הקול פוגע בעצם, שהיא איבר דחוס מאוד, חוזר הרבה הד ואז זה נראה לבן או אפור בהיר, מה שאנחנו מכנים היפר-אקוגני. לפעמים מתחת לשליה הפרימיטיבית הקטנה, מתפתח שטף דם קטן שנקרא המטומה. מהדם, הנוזל, למעשה לא חוזר הד כלל ולכן יהיה שם אזור היפו-אקוגני. דינם של שטפי הדם האלה להיספג ולהיעלם, ומה שחשוב זה שהעובר שלך מתפתח כהלכה. אין מה לחשוש, זה לא מאיים על התפתחותו של העובר".

עוד שאלות ותשובות בנושא

אני בת 29 ועוד לא הייתי בהיריון. אני שוקלת לבצע תרומת ביציות ורציתי לדעת עד כמה זה יכול לפגוע בניסיון עתידי שלי להיכנס להריון?

קרא עוד >>

ב-2009 היה לי היריון ובשבוע התשיעי היה לי miss abortion. עברתי גרידה ומיד לאחר מכן נכנסתי להיריון נוסף. הילדה היום בת שנתיים. לפני כחודשיים נכנסתי שוב להיריון שלא התפתח. ראו שק היריון, שק חלמון, אבל לא היה דופק ונאלצתי שוב, בשבוע העשירי, לעבור גרידה. רציתי לשאול לגבי בירור של קרישיות. האם כדאי לעשות את זה?

קרא עוד >>

אני בחודש החמישי להיריון השלישי. הלידה הראשונה הייתה לידת ואקום מורכבת מאוד, והתוצאות שלה היו שאחרי הלידה השנייה התחלתי להרגיש באיזושהי צניחה. התברר שיש לי צניחת רחם בדרגה שתיים. לפני ההיריון הזה הלכתי לבדיקה והרופא אמר לי שאם אכנס להיריון, הוא ממליץ לי על ניתוח קיסרי, כדי שלא תהיה החמרה. אני מתלבטת מאוד.

קרא עוד >>
לפורום שאלות ותשובות >