פריון

שיטות טיפול בפוריות

זוגות אשר מעוניינים להיכנס להריון ולהביא תינוק לעולם מגלים לפעמים כי הם עומדים לפני מסע ארוך.

מבחינת הרפואה, ההוראה אשר ניתנת לזוגות אשר אין להם כל אבחנה מוקדמת שמובילה להוראה אחרת, לנסות להיכנס להריון במשך שנה ובמידה וניסיונות אלה לא צולחים לבחון אפשרויות התערבותיות שונות.

שיטות טיפול בפוריות יוצגו בפני הזוגות לאחר תקופת ניסיון להריון טבעי וחשוב להבין כי מדי שנה מאות ואלפי זוגות (וכן אמהות יחידניות) עוברים את ההליך.

אלו שיטות טיפול בפוריות קיימות?
ישנן מספר שיטות טיפול בפוריות כאשר השיטות המוכרות ביותר הן IVF והפרייה חוץ גופית. ההחלטה איזו שיטה תתאים לאיזה זוג מורכבת משיקולים רבים ונעשית בתיאום של הרופאים מול בני הזוג.

IVF- הפרייה חוץ גופית (In Vitro Fertilization), ידוע גם כהפריית מבחנה ופרייה מלאכותית. שיטה זו לטיפול בפוריות היא אחת מהשיטות המוכרות ביותר והיא גם השכיחה ביותר בשימוש. בהפרייה זו יוצרים מפגש יזום בין הביצית לבין הזרע כאשר הפעולה המקדימה הנדרשת היא שאיבת ביציות מגוף האישה וקבלת זרע מהגבר. בתנאי מעבדה יוצרים את המפגש בין השניים ולאחר מכן מחדירים את העובר שנוצר חזרה לרחם.

הזרעה מלאכותית- בשיטה זו מבצעים הזרעה של זרע הגבר ישירות אל תוך הרחם של האישה. שיטת טיפול זו לפוריות תתבצע כאשר ספירת הזרע של הגבר נמוכה, כאשר מתגלה בעיה בתנועתיות של הזרע, בעקרות בלתי ברורה, הריון חד מיני ובמצב בו האישה סובלת מאנדומטריוס. ההזרעה תתבצע כאשר אחת או יותר מאחת מהסיבות מופיעות.

שיטות משלימות-לטיפול ההפרייה על סוגיהם השונים ניתן להוסיף טיפולים משלימים כמו טיפול תזונתי אשר נקבע על ידי נטורופת, דיקור סיני שנמצא משפר תנאים שונים ומרגיע, המאופתיה ועוד. הטיפולים הללו יכולים לסייע לזוג וללוות אותה בדרך שלהם להריון והם מתלווים לשיטות השונות לטיפולי הפוריות.

למה צריך להתכונן הזוג
כל זוג אשר מתכנן להיכנס להריון צריך להתכונן לכך שרוב ההריונות לא קורים בחודש הראשון בו מתחילים לנסות. רוב הזוגות יונחו על ידי הצוות המטפל לבצע ניסיונות של שנה לפני החיפוש אחר שיטות טיפול בפוריות. גם במידה וההריון לא צולח תוך שנה חשוב שלאורך כל ההליך הזוג יעזר בסבלנות ויזכור שהוא קודם כל זוג אוהב.

לתיאום פגישת ייעוץ בנוגע לפריון צרו קשר עוד היום ותוכלו ליהנות מליווי אישי וקפדני.