ניתוחים קיסריים

ניתוחים קיסריים

ניתוח קיסרי הוא הליך שגרתי הנפוץ במקרים רבים. אך למרות זאת, הוא עלול להיות מורכב וכרוך באי אילו סיבוכים. לכן חשוב לפנות לרופא מקצועי ומיומן ולו ניסיון בתחום. פרופסור יוסף לסינג הנו מנהל האגף למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים מעיני הישועה ובמהלך שנות פעילותו ביצע ומבצע מדי שנה בשנה מאות ניתוחים ביניהם גם ניתוחים קיסריים במקצועיות ובמיומנות מרבית.

ניתוח קיסרי מהווה דרך להוציא את התינוק והשליה מחלל הרחם וזאת על ידי ביצוע חתך. ישנן סיבות רבות ומגוונות לביצוע ניתוח קיסרי כאשר ניתוחים אלו יכולים להיות מתוכננים מראש או לחלופין להיערך כתוצאה מבעיה שהתעוררה במהלך הלידה.

בין הסיבות שעלולות להוביל לניתוח קיסרי:

 הערכת משקל גבוהה של העובר
 היפרדות מוקדמת של השליה
 אי התקדמות בתהליך הלידה
 צניחה של חבל הטבור
 ניתוח קיסרי קודם
 סוכרת הריונית
 שליית פתח
 הרפס
 רעלת הריון
 מומים ברחם
 מצוקה עוברית
 הריון מרובה עוברים
 כישלון בלידה מכשירנית
 עובר שאינו נמצא במצג ראש

מהלכם של ניתוחים קיסריים
ניתוח קיסרי תקין אורך לרוב חצי שעה עד שעה. במהלכו מבצעים חתך בדופן הבטן וברחם ומחלצים את התינוק. על פי רוב החתך יהיה תחתון מלבד מקרים בהם יהיה קושי לחלץ את התינוק, או אז קיימת האפשרות של ביצוע חתך אורכי. לאחר הוצאת התינוק, תוצא גם השלייה והרופא המנתח יבצע תפרים.
אף על פי שמדובר בהליך שגרתי, העובדה שהוא אינו חף מסיבוכים וסיכונים מחייבת פניה אל רופא מקצועי אשר מבצע ניתוחים מסוג אלו על בסיס קבוע ובכך יכול למזער את הסיכונים הקיימים. פרופסור יוסף לסינג המנהל את האגף למיילדות וגינקולוגיה מבצע מאות ניתוחים מדי שנה בשנה, ביניהם גם ניתוחים קיסריים במקביל לפיקוח על המחלקה בכללותה.

לתיאום פגישת ייעוץ או לקבלת פרטים נוספים, צרי קשר עוד היום וזכי לקבלת מענה אישי ומקצועי!